Web Tapu Nedir ?

E-devlet’in sunmuş olduğu projeler kapsamında sana çevrede birçok dijital hizmetin ve web topu hizmetinin sağlandığı Tapu ve kadastro bilgisi sistemi sanal çevrede işlemlerin çok daha hızlı ve güvenilir şekilde gerçekleşmesi için faaliyet gösteriyor.

E-devlet’in sunmuş olduğu projeler kapsamında sana çevrede birçok dijital hizmetin ve web topu hizmetinin sağlandığı Tapu ve kadastro bilgisi sistemi sanal çevrede işlemlerin çok daha hızlı ve güvenilir şekilde gerçekleşmesi için faaliyet gösteriyor. Kızla yaygın kullanım kazanan bu sistem pek çok kişinin akıllarında verilen bu hizmetin ne olduğu ne işe yaradığına dair pek çok soru barınıyor olabilir. Bu soruların yanılttığı için sistemin içeriğine dair bilgilere makale içerisinde yer verildi.

Web Tapu Nasıl Kullanılır?
Bir kurum ya da kuruluşa bağlı olunup olunmadığına bakılmaksızın tüm vatandaşların taşınmaz varlıklarının internet aracılığı ile takip edilmesi ve yönetilmesine katkı sağlamayı hedefleyen güçlü bir sistem.

Tapu müdürlüğünde halledilmesi gereken bir işlem ve imzalanması gereken evraklar yoğun bir tempoyu gerektiren yorucu bir süreçti. Mesai saatleri içerisinde halledilmesi gereken bu işlemler belgelerin onaylanmasının ardından tapu işlemleri için randevu alınması ve randevu günü oraya gidilip tekrar imza verilmesi (tabii ki arada başka sorunlar çıkmazsa) oldukça yıpratıcı zamanlardı. Harekete geçirilen bu sistem sayesinde saatlerinizi günlerinizi hatta yıllarınızı alan tüm tapu hizmeti işlemlerinizi tek bir panel üzerinden oldukça hızlı ve güvenli şekilde halledebiliyorsunuz.

Web Tapu Sisteminde Tapu Randevusu Nasıl Alınır?
Zamandan ve emekten tasarruf ettiren web tapu sisteminde randevularda online panel üzerinden alınıyor. Siber uzayda gerçekleştirilen birçok işlem gibi birkaç parmak hareketi ile tapu ya dair tüm işlemlerin hızlı ve kolay bir şekilde çözümlenmesi için oldukça elverişli…

Web tapu sisteminde tüm gayrimenkullerimizin yönetimi; evinizin konforunda internet erişiminin bulunduğu her yerden dijital ekranlar sayesinde kolaylıkla çözülüyor. Bu panel sayesinde sanal çevrede satış ipotek miras intikali gibi sayısız tapu işlemleri için başvuru yapabilir aynı zamanda ihtiyaç duyulan tüm belgelerin Tapu Müdürlüğü’ne hızlı bir şekilde ulaştırılmasına olanak bulabilirsiniz.

E-devlet aracılığı ile tüm vatandaşlara kolaylık sağlayan ve tapu sistemine giriş yaparak randevu al seçeneğini hemen kullanabilir ve akıllı telefon vb. Dijital cihazlar sayesinde kolaylıkla ve saniyeler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Bu Sistemde Nasıl Tapu Başvuru Yapılır?
Bu sistem üzerinden tapu başvurusu yapabilmek için e-devlet üzerinden işlem yapılabilen 2 ayrı platformdan yararlanabilirsiniz. Sistemden işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için e-devlet şifresine sahip olmak ve e-devlet doğrulaması yapmak en temel şarttır. Web tapu randevusu için hizmet veren siteye giriş sağlayarak e-randevu sekmesine tıklanır. Sistem üzerinde talep edilen bilgilerin doldurulması işlemlere dair ihtiyaç duyulan belgelerin sisteme yüklenmesi randevu sürecinin başlaması için gereklidir. Tarafınızdan iletilen ve sisteme yüklenen evrakların bir yetkili tarafından incelenmesinin ardından bilgilendirme mesajı telefonunuza gönderilir. Taşınmazların devrine dair yatırılması gereken harçların ödenmesi ile alıcı ve satıcının evraklarının Aslı ile randevu tarihinde tapuya bizzat gitmesi ile imzalar atılır ve sonucunda devir işlemleri gayrimenkul satışları kolaylıkla gerçekleştirilmiş olur.

Taşınmazlarınızın değerini en doğru şekilde öğrenmek için gayrimenkul değerleme hizmeti alabilirsiniz. Profesyonel destek ve danışmanlık için bizimle iletişime geçin!